70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Operator a numer telefonu

Szybkie kredyty bez bik i krd pożyczki na sam dowód osobisty kredyty w 15 minut

Operator a numer telefonu

Operator a numer telefonu

Od pewnego czasu operatorzy telefonii komórkowej oferują możliwość zmiany operatora przy równoległym zachowaniu własnego dotychczasowego numeru.

Operator a numer telefonu

Możemy w takim przypadku łatwo przejść do sieci oferującej nam lepsze warunki, bez konieczności informowania przyjaciół o nowym numerze.

Usługa taka niekiedy definiowana jest także jako MNP – Mobile Number Portability. Elementem numeracji telefonicznej inicjującym przenoszenie numerów między operatorami jest tzw. numer routingowy (NR NP).

Szansa ta jednak aranżuje niedogodność z poprawnym dostrzeżeniem opłat połączenia z wybranym numerem. Z tego powodu coraz częściej stawiamy samemu sobie zapytanie „jaki operator usługuje podany numer”?.

Operator a numer telefonu

Operator a numer telefonu

Kiedyś problem identyfikacji operatora nie istniał. Trzy pierwsze liczby numeru informowały o tym w jakiej sieci się on znajduje. Obecnie w ten sposób nie da się jednoznacznie stwierdzić, jaki operator należy pod dany numer.

Zobacz  też rejestracja numeru prepaid online

Stawki za połączenia, SMSy oraz MMSy odróżniają się decydująco w zależności od operatora docelowego.

Jak zapewnić się w jakiej sieci jest numer, do jakiego chcemy zadzwonić?

Wiele stron internetowych oddaje swoje usługi w określeniu operatora danego numeru. Należy wpisać numer i już wiemy do jakiej sieci jest częścią.

Zobacz również Tanie tablety

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *