70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Opieka Dobrzany

Szybkie kredyty bez bik i krd pożyczki na sam dowód osobisty kredyty w 15 minut

Opieka Dobrzany

Seniorzy: jak zachować sprawność intelektualną na emeryturze?

Jednak z wiekiem mózg się starzeje, nie oznacza to wcale, iż nie ważna tegoż procesu spowolnić. Jednak z lat prowadzą, że działa jako mięsień. Jeśli to będziemy uczyć nasze umysły, z wielkim zagrożeniem starość będzie dla nas lepsza.

Opieka Karlino

Mózg dojrzewa dłużej, niż myślisz

Według odkryć naukowców mózg zupełnie nie osiąga dojrzałości, gdy tworzymy w dorosłość. Widać to w wieku 50 lat jest u szczytu własnych szansie! A na dowód jego ilość odpowiedzialna za pomoc określania się działa najlepiej tylko ok. 67 roku życia.

Cholesterol OFF

Cholesterol OFF

Jasne, z wiekiem bardzo się nam kształtować i pamięć płata figle. Jednak ogólnie prawda wygląda tak, że mózg starzeje się później niż kolejne „stron” naszego systemu. A my możemy o niego pytać, aby uniknąć oznakom demencji lub choć ją ograniczyć.

Zobacz również pożyczka filarum

To aktorzy, naukowcy i profesorowie, aktywni zawodowo chociażby w wieku emerytalnym, zwykle zajmują się sprawniejszym umysłem niż ogół społeczeństwa. Toż nie przypadek. Kształtowanie się, mienie różnych pracy to najciekawsze szkolenia dla mózgu. Ale odnajdzie się ich daleko dużo.
Poznaj uczenia oraz dietę dla mózgu

Niemal niebezpieczne dla umysłu są rutyna, powtarzalność, bezczynność. Nie mówi się długiego oglądania telewizji, to jeszcze rozleniwia nasze umysły. Ten cenny organ trzeba stymulować, grając np. w Sudoku, rozwiązując rebusy, pisząc i pamiętając wiersze. To dlatego właśnie niezłym pomysłem okazuje się nauka języków obcych czy zarejestrowanie się na uniwersytet trzeciego wieku. Choć naukę przyswaja się szybko nie tak sprawnie jak wtedy, potrzeba toż mieć nie jako cel sam w sobie, ale jako działanie czegoś dobrego dla własnego umysłu.

Ważne i, by zagwarantować sobie dawkę ruchu, bo – jak mawiają – w dobrym ciele zdrowy duch. Aktywność fizyczna dotlenia mózg, natomiast ten stosuje podobno aż 20% wysyłanego do organizmu tlenu! Dlatego spacery, nordic walking czy golf ujawniają się korzystne dla seniorów.

Warto także zadbać o relaks. Sen sprawia, że mózg wypoczywa, dzięki czemu znacznie później funkcjonuje. Na ciekawszą formę snu działa nie tylko ruch, ale też ogólny spokój ducha. Może wtedy warto rozważyć techniki relaksacyjne lub ziółka przed zaśnięciem?

Nie bez znaczenia ukazuje się również dieta. Za najkorzystniejszą dla zdrowia uchodzi śródziemnomorska, czyli bogata w warzywa oraz produkty. Mózg kocha zdrowe, złożone węglowodany – czyli kasze i pełnoziarniste pieczywo. Lubi proteiny oraz pozytywne tłuszcze – czyli nie tłuszcze trans, w jakie obfitują frytki, chipsy, a nawet margaryna! Z witamin a minerałów sugeruje się dietę drogą w witaminy z części B, a także przeciwutleniacze takie jak A, C, E oraz żelazo. Nie ważna zapomnieć o kwasach omega-3, które znajdziemy m.in. w rybach również w wybranych olejach, oliwie i siemieniu lnianym. Przy okazji siemię tak gra na perystaltykę jelit. Do diety warto jeszcze włączyć orzechy.

Co ważne, ta dieta jest dokładna – toż po prostu samo zdrowie dla wszystkiego w wszelkim wieku. Im szybciej rozpoczniemy się racjonalnie odżywiać, tym dużo dla własnego układu, w ostatnim więcej środku.
Na co warto postawić, by być dobry umysł?

Gdy pragniesz się cieszyć dobrym zdrowiem, nie tylko fizycznym, pytaj o własny mózg, zanim trafisz na emeryturę. W Twoim istnieniu nie powinno zabraknąć sportu, ćwiczeń trudnych i odpowiednio zbilansowanej diety. Wszak lepiej zapobiegać, niż leczyć, prawda?
Prosenior
Artykuł został utworzony przez Seniorzy oferującą rzecz jako opiekunka, opiekun osób starych w Niemczech.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *