70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Ziemia w Brusy sprzedam

Szybkie kredyty bez bik i krd pożyczki na sam dowód osobisty kredyty w 15 minut

Ziemia w Brusy sprzedam

ziemia na sprzedaż

Inwestowanie w gospodarkę zatrzymuje się w bliskim regionu coraz niezwykle modne, chociaż jednocześnie warto jest korzystać na wzmiance to, że zasoby gruntów toż nie jest worek bez dna. Istnieją w Polsce gminy, jakie w dzisiejszych dekadach gruntami gospodarowały oszczędnie rozkładając obecne na etapy. Niektóre biedniejsze, z tematami finansowymi, szybko pozbywały się dział nie patrząc na to, jakie zyski będą liczyły w przyszłości. A przecież ziemia jest coraz bardziej bogata, nawet w tych pozornie mniej doskonałych miejscach.

Ziemia w Wejherowo sprzedam

 

Kiedy toż się zmieniało

Do połowy lat dziewięćdziesiątych ogromnej większości mieszkańców miast posiadanie ziemi na wsi było właśnie pustym hasłem. Potem coraz niezwykle powszechne stało się hasło „agroturystyka” i ilość mieszczuchów postanowiło spróbować tej gałęzi turystyki. Okazało się po latach, że dla przeciętni spośród nich realizację agroturystyczna stała się jedynym źródłem (czasem) niemałych dochodów.

Warto jednak powrócić do 1990 roku, kiedy to rozwiązano pegeery. Ówczesna AWRSP (Agencja Własności Rolnej Skarbu Państwa) zaczęła wyprzedawać lub dawać w dzierżawę ogromne areały ziemi popegeerowskiej.

Wtedy najbardziej na ostatnim wzięła tak nazywana (istniała szybko) „nomenklatura” i grupa z ostatnich pań do dzisiaj jest wielohektarowe gospodarstwa wiążąc się w ogromnej ilości na hodowli bydła. Mienie takich areałów zaprezentowało się niezwykle opłacalne wraz z wejściem Polski do Unii Europejskiej z czym tak godzą się do tej chwili niemałe dopłaty do ziemi rolnej.

Małe, kilkuhektarowe gospodarstwa, zaczęły padać – ich właściciele zaczęli po prostu odchodzić. I ogromnym wzięciem zaczęły się cieszyć działki nad jeziorami, pomimo tego, że przynależą do najdroższych. Dotyczy to przede każdym Ważnych Jezior Mazurskich i ich najbliższych okolic.

Oraz w centrum

Na przełomie ostatnich tysiącleci zdynamizował się mocno trend budowania domów na terenach podmiejskich. Otoczenia miast zaczęły się stawać ogromnymi noclegowniami dla pań wykonywających w dużych aglomeracjach. Ponadto zaczęto wypierać z miast zakłady przemysłowe. Dlatego powodzeniem zaczęły się cieszyć wolne działki w okolicach ekonomicznych, co się dodatkowo wiąże z ulgami podatkowymi.

W sercach takich miasteczek jak Warszawa pod wieżowce używa się każdy skrawek gruntu. To sprawia nierzadko kontrowersje, ale często pozwala niwelować przypadkową, niską zabudowę handlową.

Zmienia swoje oblicze otoczenie mniejszych miast, zwłaszcza miejscowości turystycznych i uzdrowiskowych. W dzisiejszych dekadach niektóre spośród nich podwoiły swoją powierzchnię za sprawą nowych lokali jednorodzinnych.

zobacz również Jak Polacy zmieniali podejście do ziemi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *